+48 000 002 550 admin@ospzodyn.pl
Jednym z najczęściej stosowanych urządzeń do zagęszczania gruntu są zagęszczarki płytowe. W przeciwieństwie do ubijaków, które są wykorzystywane do zagęszczania gruntów spoistych (muł, glina), zagęszczarki są zaopatrzone w płyty zagęszczające, które posiadają wibracyjny typ pracy i są idealne do zagęszczania gruntów ziarnistych. Przykładem gruntu ziarnistego może być żwir, piasek lub grunt z dużą ilością kruszywa. Wibracje o wysokiej częstotliwości wytwarzane przez skrzynię z płytą wibracyjną pomagają wyeliminować kieszenie powietrzne w glebie. Chociaż istnieje wiele różnych typów zagęszczarek do gruntu, urządzenia z płytami wibracyjnymi są generalnie tańszym sprzętem i można je łatwo załadować na ciężarówkę. Należy podkreślić, że w odróżnieniu od płyt wibracyjnych odwracalnych, konwencjonalne płyty są zaprojektowane do pracy tylko w jednym kierunku. Aby wykonać kolejne przejazdy po zagęszczanym gruncie, użytkownik musi całkowicie obrócić urządzenie, aby kontynuować pracę.
Obecnie szeroko stosowane urządzenia do zagęszczania ziemi lub podłoża drogowego pozwalają na instalowanie różnego typu ergonomicznych płyt zagęszczających. Szczególnie wydajne w działaniu są płyty wibracyjne, które mogą być wykorzystywane do zróżnicowanych prac na płaskim gruncie, na skarpach, jak również przy formowaniu wykopów. Płyty te mogą być stosowane do pracy w trudnych warunkach i nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Więcej na ten temat na: https://mrowka-psb.pl/
W ofertach producentów można znaleźć płyty zagęszczające w różnych rozmiarach, które można łatwo dopasować do wymogów różnego rodzaju zadań. Spośród asortymentu można zdecydować się na płyty zaopatrzone w specjalną tuleję do wbijania pali i rur lub wariant z chwytakiem, który pozwala na stabilne przymocowanie płyty do urządzenia. Płyty zagęszczające wykonywane są z wysokiej jakości materiałów i cechują się wysoką funkcjonalnością, dzięki czemu są stosowane w różnych branżach, a dodatkową ich zaletą jest to, że można je bezpiecznie przechowywać na zewnątrz pomieszczeń.
Płyty wibracyjne umożliwiają zagęszczanie gruntu oraz asfaltu i bruku. Pozwalają na realizację robót związanych z remontem dróg i ścieżek, kanalizacji i rurociągów, w ogrodnictwie i architekturze krajobrazu.
Parametry techniczne nowoczesnych płyt zagęszczających gwarantują duże korzyści w zastosowaniu nawet w najbardziej skomplikowanych projektach. Wiele płyt zagęszczających zostało specjalnie zaprojektowana tak, aby nie przyklejały się do gorącego asfaltu, ani go nie uszkadzały. Jest to możliwe dzięki systemowi dystrybucji wody z regulowanym przepływem, który zapewnia doskonałe smarowanie pomiędzy płytą a powierzchnią asfaltu. Są one łatwe w transporcie, dzięki zdejmowanym kółkom, uchwytom i uchu do podnoszenia, a dodatkowo maszyny te są również wyposażone w kompaktową i bezpieczną skrzynię z paskiem.
Wybierając rodzaj zagęszczarki do gruntu, należy ocenić charakterystykę gruntu i warstw, które mają być obrabiane. Do pracy na asfalcie, żwirze i piasku, o nachyleniu do 30%, zazwyczaj są proponowane zagęszczarki płytowe, które są w stanie realizować szeroki zakres zastosowań. Jeśli zamierzamy pracować na większych przestrzeniach, możemy zdecydować się na maszyny o większych gabarytach, które pomimo większej wagi oferują doskonałą wszechstronność.
Kompleksowość ofert zarówno zagęszczarek do gruntu, jak i płyt zagęszczających pozwala zaspokoić wszelkie potrzeby klientów, a firmom zoptymalizować inwestycje. Warto podkreślić, że już "przeciętna" zagęszczarka do gruntu pozwala na szeroki zakres zastosowań.