+48 000 002 550 admin@ospzodyn.pl

Szklarnie ogrodowe to idealna pomoc w hodowaniu warzyw i roślin

Gdy mamy działkę relaksacyjną lub domek z ogrodem, to bardzo dobrym pomysłem jest zrobienie szklarni ogrodowej. W takiej szklarni możemy wówczas trzymać wszystkie nasze warzywa i owoce.

Jakie szklarnie ogrodowe można wybrać?

Ogrodowe szklarnie mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejszą jest szklana szklarnia ogrodowa. W takiej szklarni znakomicie będą rosły warzywa. Można również kupić szklarnie materiałowe i drewniane. Materiałowe szklarnie można dodatkowo chować na okres zimowy, by śnieg ani wiatr nie uszkodził materiału. Szklarnie drewniane dobrze jest wykonać z drewna, które jest odporne na różne czynniki zewnętrzne takie jak śnieg, czy deszcz. Najlepsze będzie do tego czerwony cedr. Warto też zrobić taką szklarnię, w której będzie można w całości stanąć wyprostowanym. Takie wysokie szklarnie bardzo dobrze się sprawdzają, a rośliny i warzywa mają więcej miejsca i słońca do rośnięcia.

piekne ogrody

Szklarnie ogrodowe kupne, czy zrobione samemu?

Bardzo często szklarnie ogrodowe robi się samemu. Gdy mamy materiały, które zostały na przykład z budowy lub są kupione ze sklepów budowlanych, to idealnie nadają się do zrobienia takiej szklarni. Należy tylko dobrze zrobić konstrukcję, by cała szklarnia dobrze się trzymała, Trzeba także zarezerwować sporo czasu na to, by zrobić taką szklarnię w całości. Gdy nie mamy zdolności manualnych i czasu, to dobrze jest wtedy kupić gotowe szklarnie ogrodowe ze sklepu.

Co możemy sadzić w szklarniach?

W szklarniach możemy sadzić owoce i warzywa. Można również sadzić wymagające kwiaty, które potrzebują stabilnych warunków. Najpopularniejszymi warzywami, które trzyma się w szklarniach, są pomidory, ogórki, papryki, kapusty, sałatki, czy szpinak lub rzodkiewki. W szklarni bardzo często rosną także zioła. W takiej szklarni ogrodowej możemy również wyznaczyć odpowiednie miejsca dla danych gatunków wraz z oznaczeniem, by wszystkie rośliny i warzywa miały swoje miejsce. Ostatnio popularne są robione także specjalne grządki, które dodatkowo wzmocnione są drewnianymi deskami. Takie grządki można układać obok siebie lub jedna na drugiej. Wszystko zależy od tego jak dużo mamy miejsca w szklarni.

Szklarnie ogrodowe są niewątpliwie bardzo pomocne w hodowaniu swoich warzyw i owoców. Dzięki takiej szklarni mamy osłonięte rośliny od deszczu, śniegu, czy wiatru. Dodatkowo także mają one zapewnione jednostajne warunki, które rośliny bardzo potrzebują. Szklarnie są również dodatkową ochroną przed tym, by pies lub inne zwierzęta nie rozkopywały naszych grządek.

Partnerzy