+48 000 002 550 admin@ospzodyn.pl

Odpowiednio dobrana płyta zagęszczająca gwarancją realizacji szerokiego zakresu robót i optymalizacji kosztów inwestycji

Jednym z najczęściej stosowanych urządzeń do zagęszczania gruntu są zagęszczarki płytoweW przeciwieństwie do ubijaków, które są wykorzystywane do zagęszczania gruntów spoistych (muł, glina), zagęszczarki są zaopatrzone w płyty zagęszczające, które posiadają wibracyjny typ pracy i są idealne do zagęszczania gruntów ziarnistych. Przykładem gruntu ziarnistego może być żwir, piasek lub grunt z dużą ilością kruszywa. Wibracje o wysokiej częstotliwości wytwarzane przez skrzynię z płytą wibracyjną pomagają wyeliminować kieszenie powietrzne w glebie. Chociaż istnieje wiele różnych typów zagęszczarek do gruntu, urządzenia z płytami wibracyjnymi są generalnie tańszym sprzętem i można je łatwo załadować na ciężarówkę. Należy podkreślić, że w odróżnieniu od płyt wibracyjnych odwracalnych, konwencjonalne płyty są zaprojektowane do pracy tylko w jednym kierunku. Aby wykonać kolejne przejazdy po zagęszczanym gruncie, użytkownik musi całkowicie obrócić urządzenie, aby kontynuować pracę.

construction-2578410_1280

Zastosowanie płyt zagęszczających

  Obecnie szeroko stosowane urządzenia do zagęszczania ziemi lub podłoża drogowego pozwalają na instalowanie różnego typu ergonomicznych płyt zagęszczających. Szczególnie wydajne w działaniu są płyty wibracyjne, które mogą być wykorzystywane do zróżnicowanych prac na płaskim gruncie, na skarpach, jak również przy formowaniu wykopów. Płyty te mogą być stosowane do pracy w trudnych warunkach i nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Więcej na ten temat na: https://mrowka-psb.pl/

W ofertach producentów można znaleźć płyty zagęszczające w różnych rozmiarach, które można łatwo dopasować do wymogów różnego rodzaju zadań. Spośród asortymentu można zdecydować się na płyty zaopatrzone w specjalną tuleję do wbijania pali i rur lub wariant z chwytakiem, który pozwala na stabilne przymocowanie płyty do urządzenia. Płyty zagęszczające wykonywane są z wysokiej jakości materiałów i cechują się wysoką funkcjonalnością, dzięki czemu są stosowane w różnych branżach, a dodatkową ich zaletą jest to, że można je bezpiecznie przechowywać na zewnątrz pomieszczeń.

Płyty wibracyjne umożliwiają zagęszczanie gruntu oraz asfaltu i bruku. Pozwalają na realizację robót związanych z remontem dróg i ścieżek, kanalizacji i rurociągów, w ogrodnictwie i architekturze krajobrazu.

Zalety płyt zagęszczających

  Parametry techniczne nowoczesnych płyt zagęszczających gwarantują duże korzyści w zastosowaniu nawet w najbardziej skomplikowanych projektach. Wiele płyt zagęszczających zostało specjalnie zaprojektowana tak, aby nie przyklejały się do gorącego asfaltu, ani go nie uszkadzały. Jest to możliwe dzięki systemowi dystrybucji wody z regulowanym przepływem, który zapewnia doskonałe smarowanie pomiędzy płytą a powierzchnią asfaltu. Są one łatwe w transporcie, dzięki zdejmowanym kółkom, uchwytom i uchu do podnoszenia, a dodatkowo maszyny te są również wyposażone w kompaktową i bezpieczną skrzynię z paskiem.

Wybierając rodzaj zagęszczarki do gruntu, należy ocenić charakterystykę gruntu i warstw, które mają być obrabiane. Do pracy na asfalcie, żwirze i piasku, o nachyleniu do 30%, zazwyczaj są proponowane zagęszczarki płytowe, które są w stanie realizować szeroki zakres zastosowań. Jeśli zamierzamy pracować na większych przestrzeniach, możemy zdecydować się na maszyny o większych gabarytach, które pomimo większej wagi oferują doskonałą wszechstronność.

Kompleksowość ofert zarówno zagęszczarek do gruntu, jak i płyt zagęszczających pozwala zaspokoić wszelkie potrzeby klientów, a firmom zoptymalizować inwestycje. Warto podkreślić, że już "przeciętna" zagęszczarka do gruntu pozwala na szeroki zakres zastosowań.

Partnerzy