+48 000 002 550 admin@ospzodyn.pl

Nowe technologie - termowizja

W dzisiejszych czasach technologia rozwija się z niespotykaną do tej pory prędkością. Niemalże co chwila jesteśmy zaskakiwani innowacją w każdej dziedzinie naszego życia. Nowe technologie poprawiają komfort, ułatwiają pomiary i optymalizują koszta. Jednym z ciekawych efektów owego postępu jest powstanie urządzenia, które pozwala łatwo sprawdzić temperaturę powietrza, powierzchni czy nawet organizmów. Badanie kamerą termowizyjną - bo o nim właśnie mowa, to świetny sposób na bezinwazyjne rejestrowanie promieniowania cieplnego różnych obiektów.

kamera termowizyjna

Optymalizacja w zakresie ciepła to dobra droga do generowania dodatkowych oszczędności. Spore koszta ocieplania budynków w okresie grzewczym, oraz nie mniejsze wydatki na klimatyzowanie obiektów w czasie letnim mogą zostać w znacznym stopniu ograniczone. Badanie kamerą termowizyjną pozwala w prosty sposób zbadać jakość izolacji termicznej, jej ciągłość oraz bez ingerencji w konstrukcję określić punkty ucieczki ciepła. Nieszczelne okna lub drzwi przyczyniają się też do powstawania grzybów i pleśni. Wykrycie nieszczelności w izolacji innymi metodami byłoby albo bardzo kosztowne, albo mało efektywne. Zobacz więcej na: https://www.eko-izolacje.pl/badanie-kamera-termowizyjna/

Poza samymi budynkami za pomocą wspomnianej metody można badać i odkrywać problemy z instalacjami elektrycznymi. Mowa tu np. o przeciążeniach, które zaniedbane w dłuższym okresie mogą skutkować poważną awarią. Dobrze jest więc działać prewencyjnie i unikać tego typu sytuacji. Tak samo sprawa wygląda z różnego typu maszynami. Kamera pozwala dostrzec to, czego ludzkie oko samo by nie dostrzegło.

Badanie kamerą termowizyjną budynków odbywa się w sezonie grzewczym, czyli od jesieni do wczesnej wiosny. Jeśli obiektem badania mają być instalacje elektryczne, urządzenia lub maszyny, to w tym wypadku może się ono odbyć w ciągu całego roku. Jeśli zaś chodzi o ceny, to są one głównie uzależnione od wielu czynników i z reguły ustalane są indywidualnie.

Partnerzy