+48 000 002 550 admin@ospzodyn.pl

Jakie są metody domowego udrażniania rur?

Jednym z bardzo często spotykanych problemów związanych z hydrauliką w domu są zatkane rury. Zatory mogą oczywiście wystąpić zarówno w kuchni, jak i łazience, jednak te pierwsze są trudniejsze do usunięcia. Najczęściej są one spowodowane tłuszczem i resztkami jedzenia. Problemy tego rodzaju wymagają odpowiedniego działania. Poniżej prezentujemy kilka sposobów, które można przetestować, zanim wezwie się specjalistów, którzy rozwiążą problem z zatkanymi rurami.

Co można spróbować zrobić samodzielnie?

- sito na odpływ - metoda ta nie spowoduje udrożnienia rur, jednak pozwoli uniknąć powstawania zatorów. Takie sitka montuje się na zlewie, brodziku czy też w wannie. Dzięki temu do odpływu nie dostają się różnego rodzaju nieczystości.
- ocet i soda - odpłwy kanalizacyjne warto wyczyścić przy wykorzystaniu sody i octu. Pierwszym krokiem jest wsypanie około 3/4 szklanki sody do odpływu, a następnie zalanie jej około połową szklanki octu. Powstałą mieszaninę należy zatkać korkiem i odczekać pół godziny. Całość należy przepłukać gorącą wodą. Metoda ta pozwala na utrzymanie rur w dobrej kondycji.
- syfon - jeśli zator jest bardziej poważny, to należy rozebrać syfon znajdujący się zlewem. Konstrukcja tych elementów jest bardzo prosta, co sprawia, że udrażnienie rur Warszawa jest możliwe dzięki ich wyczyszczeniu: https://przepychanierurwarszawa.pl/.
- przepychaczka - jest to jedno z prostszych urządzeń, które wykonane jest z gumowego kielicha z uchwytem. Jego działanie polega na stworzeniu podciśnienia dzięki dociskaniu do odpływu i odciąganiu. Pozwala to na przetkanie odpływ.

plumber-228010_1280

- proszki i granulki do udrażniania rur - przede wszystkim przy stosowaniu tego rodzaju środków należy bardzo dokładnie przeczytać instrukcję, ponieważ jeśli nie będzie się postępowało według niej to można narobić jeszcze większych kłopotów. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie każdy preparat może być stosowany do każdej instalacji. Do uszkodzeń może dojść także w przypadku gdy zastosuje się zbyt dużo żrącego środka. Bardzo ważne jest zachowanie umiaru jeżeli chodzi o rury żeliwne, zastosowanie środków opartych o wodorotlenek sodu może spowodować powstawanie kamienia i konieczność wymiany poszczególnych odcinków rury.
- sprężyna - jest to drut, który posiada ostrą końcówkę. Czyszczenie przy jego wykorzystaniu polega na wetknięciu go do rury przy jednoczesnym kręceniu korbą. W momencie gdy dojdzie się do zatoru to dzięki ostrej końcówce. Jest to jedna ze skuteczniejszych metod na udrażnienie rur Warszawa, którą można zastosować samodzielnie.

Oczywiście jeśli powyższe metody nie zadziałają, warto zdecydować się na usługi specjalistów, którzy dysponują bardziej zaawansowanymi narzędziami.

Partnerzy