+48 000 002 550 admin@ospzodyn.pl

Jak wybierać podkłady pod panele podłogowe?

Remont w mieszkaniu prawie zawsze oznacza wymianę podłogi. Stare klepki lub parkiet zastępujemy panelami podłogowymi, które dzisiaj są niesamowicie popularne. Oczywiście paneli nie można tak po prostu położyć na wylewce, bądź przykleić je na butapren, jak robiło się z podłogą z klepek za czasów PRL w blokach z wielkiej płyty. Sprawdźmy więc jak w odpowiedni sposób układać panele, by później dobrze się one sprawowały.

rodzaje multiprotect

Źle ułożone panele będą pukać i skrzypieć w czasie chodzenia po nich. Jest to bardzo niekomfortowe zwłaszcza nocą, gdy chcemy na przykład po cichu przejść do ubikacji, nie budząc innych domowników. Wszystko zależy od odpowiednich podkładów, które mają tłumić te odgłosy. Według opinii dostępnych w sieci wydaje się, że ludzie najchętniej kładą dziś podkłady kwarcowe. Ich praca pod podłogą z paneli zapewnia równomierne rozkładanie sił nacisku, co powoduje że panele nie pukają i nie stukają, ani nie skrzypią. Pamiętajmy, że remont przeprowadza się raz na wiele lat, później nie ma już dostępu do przestrzeni pod podłogami. Dlatego kładąc nową podłogę z paneli koniecznie użyjmy dobrych jakościowo podkładów, ponieważ później ich wymiana będzie już niemożliwa.

profesjonalny podklad pod panele

Zakup podkładów powyżej opisanego typu możliwy jest w wielu miejscach. Dostaniemy je w dedykowanych punktach sprzedaży, ale również markety budowlane często nimi handlują. Pytajmy zawsze konkretnie o podkłady kwarcowe Sklep na pewno będzie wiedział o co nam chodzi i sprzedawca wręczy nam odpowiedni produkt. Można też oczywiście zakupić zarówno podkłady, panele jak i inne elementy do układania podłóg w sieci. Na przykład na takiej stronie jak Podlogi24.NET możemy złożyć nasze zamówienie, a jeśli mamy konkretne wymagania, to wystarczy wykorzystać znajdującą się tam porównywarkę produktów, do której wpisujemy wymagane przez nas parametry techniczne produktów. Zawsze możemy też wykonać telefon do konsultantów, którzy polecą nam konkretne rozwiązania.

Partnerzy