+48 000 002 550 admin@ospzodyn.pl

Hantle na własny użytek. Jakie najlepsze?

Sprzęt do ćwiczeń w domu nie może zajmować zbyt wiele miejsca. Hantle nie są duże. Jednak przy ich wyborze i tak trzeba mieć na uwadze niedużą ilość miejsca. Ważny jest też wygląd sprzętu oraz to, by nie uszkodził niczego w domu. Można znaleźć w sklepie sportowym hantle, które będą idealne.

Dlaczego ważne jest, by hantle miały regulowany ciężar?

Osoby trenujące potrzebują hantli o różnym ciężarze. Zapotrzebowanie na taki czy inny ich ciężar zmienia się. Na początek korzysta się ze sprzętu z obciążeniem 2 kg albo 5 kg. Później potrzebne jest większe. Może też potrzebne być mniejsze. Sklep ze sprzętem sportowym sprzedaje hantle, a trenujący używają ich do różnego typu treningu. Ciężar, jaki wybrał ktoś do ćwiczeń siłowych, może być za duży do innego treningu. Wtedy trzeba go zmniejszyć. Jeśli hantle są regulowane, to wystarczy odjąć jeden krążek albo to, co jest, zamienić na lżejsze obciążenie. Jak zrobić to w przypadku sprzętu, którego ciężaru nie da się zmieniać? Wtedy trzeba mieć zestaw hantli, a to zajmuje znaczny obszar. Sprzęt regulowany zajmuje mniej miejsca. Są jedne hantle i dodatkowe krążki. Łatwiej znaleźć na nie miejsce niż na całe hantle.

2022-02-22_160337

Tworzywo sztuczne – bezpieczeństwo i estetyka sprzętu

Ten sam ciężar, ale zrobiony z różnego materiału, oznacza różne ryzyko dla wyposażenia. Zwłaszcza istotna jest ochrona podłogi. Najbardziej narażona jest na uszkodzenie. Uderzenie hantli pokrytych tworzywem sztucznym, to mniejsze ryzyko dla niej. W sklepie można znaleźć wersje regulowane i jednocześnie pokryte tworzywem, to hantle bitumiczne. Ważna jest jednak ich jakość. Profesjonalny sklep ze sprzętem sportowym: https://sport-blast.pl/ zawsze ją zapewnia. Nawet te przyrządy do ćwiczeń, w których zastosowano materiały sztuczne, mają dobrą trwałość. Sprzęt, gdzie zastosowano sztuczne tworzywo, warto wybierać też ze względu na estetykę. Sztangi i hantle żeliwne dobrze wyglądają w sali treningowej – zarówno profesjonalnej, jak i domowej. Gdy używa się hantli poza salą ćwiczeń, to ważne jest, by nie wyglądały tak surowo. Pod tym względem bitumiczne mają przewagę nad żeliwnymi. Jeśli jest oddzielny pokój, który przeznacza się jedynie na ćwiczenia, to dobrze. Można wtedy zrobić siłownię i urządzić ją tak, że krążki żeliwne niczego nie uszkodzą. Jest wtedy także dużo miejsca na większy i mniejszy sprzęt treningowy oraz na dużą jego ilość. Najczęściej jednak trzeba ćwiczyć w sypialni albo salonie. Dlatego hantle o regulowanym ciężarze i kryte tworzywem sztucznym to zazwyczaj najlepsza opcja.

Partnerzy