+48 000 002 550 admin@ospzodyn.pl

Akwarium OptiWhite

Akwarystyka zyskuje coraz większą popularność. Kiedyś tematyka ta cieszyła w większości grono miłośników akwarystyki, teraz jednak coraz więcej osób decyduje się na założenie akwarium w swoim domu, mieszkaniu, firmie lub w biurze. Piękne akwaria widać w hotelach, biurach, prywatnych klinikach, instytucjach. Rozwój technologii i ogromna masa wyposażenia i osprzętu jaka jest obecnie dostępna na rynku sprawia, że można budować bardzo nowoczesne i zaawansowane zbiorniki i do tego jeszcze efektownie je zabudowywać i wyposażać.

whale-shark-281498_1280

Jedną ze mian jaką możemy zaobserwować w kwestii możliwości budowania akwarium jest możliwość użycia super przejrzystego i odbarwionego szkła OptiWhite. Akwarium OptiWhite jest coraz częściej zamawiane, gdyż ma przewagę nad tym wykonanym z tradycyjnego szkła typu Float. Przewagę to daje jak wspomniano, duża przejrzystość jak również naturalne oddanie barw i odcieni wszystkiego co znajduje się w akwarium. Możemy więc w pełnej krasie podziwiać wszystkie barwy naszych ryb oraz roślin, elementów podłoża itd. Barwy są naturalne, nieprzekłamane, nie wpływa na nie zielonkawy odcień jak to jest w przypadku szkła Float, którego takie zielonkawe zabarwienie widoczne jest szczególnie na oszlifowanych krawędziach szkła. O zaletach akwarium OptiWhite możemy przeczytać na blogu https://akwarlux.pl/akwaria-optiwhite/ 

Możliwości ustawienia i zainstalowania akwarium jest sporo. Może ono np. stać na komodzie lub szafce tradycyjnie tak, jak to kiedyś stawiało się akwaria, lub też może zostać wkomponowane w ścianę, wnękę, albo np. stanowić taką naturalną przegrodę pomiędzy pomieszczeniami. Takie instalacje wymagają już jednak pewnej wiedzy i doświadczenia aby cały proces instalacji przebiegł prawidłowo i aby akwarium było wytrzymałe i bezpieczne w jego użytkowaniu, nie wspominając już oczywiście o całej aranżacji i poprawnym wyposażeniu akwarium w odpowiednie gatunki ryb i innych stworzeń wodnych, roślinach, podłożu, oświetleniu, filtrach, pompach itd. Jest tego wszystkiego sporo i aby to dobrze funkcjonowało przez lata, musi ze sobą współgrać. Jeżeli chcemy być pewni, że nasze akwarium zostanie zainstalowane i wyposażone tak jak należy, warto skorzystać z usług doświadczonej firmy z branży akwarystycznej. Firma zajmująca się budową akwariów na indywidualny wymiar, stworzy zbiornik o interesujących nas wymiarach, dobierze odpowiednia grubość szkła do wielkości zbiornika i dobierze osprzęt tak aby wszystko poprawnie funkcjonowało.

Jakie akwarium Wybrać ?


Rozważając założenie akwarium, na wstępie także powinniśmy zdecydować się jak duże chcemy mieć akwarium, oraz gdzie będzie ustawione. Jeżeli jest już wytypowane miejsce, można pomyśleć także o akwarium na wymiar. Bardzo ważna kwestia także jaka pozostaje do ustalenia na samym początku, to jaki typ akwarium chcemy posiadać. Jedni gustują w akwariach morskich – słonowodnych, inni natomiast wybierają bardziej tradycyjny rodzaj jakim jest akwarium słodkowodne. Oba rozwiązania trochę różnią się między sobą. Każde posiada przede wszystkim nieco inną roślinność i inne ryby, przystosowane do konkretnego rodzaju wody i środowiska. Niezależnie jednak na który rodzaj akwarium się zdecydujemy, to jeśli wszystko będzie solidnie i poprawnie wykonane, przyniesie nam wiele radości na wiele lat, a na pewno też zadziwi znajomych i inne osoby, które będą miały możliwość oglądania akwarium.

Partnerzy